Salon fryzjersko-kosmetyczny

0-58 682 04 00 info@salon-kaskar.pl

Wrastające paznokcie to bardzo bolesny problem, z którym boryka się wiele osób. Do niedawna powszechnie stosowaną metodą leczenia było chirurgiczne zrywanie paznokcia. Metoda ta jest jednak mało skuteczna, gdyż nie usuwa przyczyny, jest jedynie leczeniem doraźnym. Po odrośnięciu istnieje duże prawdopodobieństwo nawrotu dolegliwości. Istnieje jednak możliwości założenia klamry, która jest bezbolesnym sposobem leczenia wrastającego paznokcia. Przynoszą one natychmiastową ulgę, a ich działanie rozpoczyna się zaraz po założeniu.
Nie ma wielu przeciwwskazań do zakładania klamer: mogą być one stosowane u zarówno u dorosłych, jak i dzieci, a także u alergików czy diabetyków. Warto również wspomnieć, że ich zakładanie i noszenie jest bezbolesne, a sam wygląd – estetyczny.

Na czym polega zakładanie klamer drutowych?
Specjalista dopasowuje klamrę do kształtu paznokcia. Następnie jest ona mocowana za pomocą haczyków pod jego brzegami, w miejscu, gdzie zaczyna wrastać paznokieć.

Jak długo nosi się klamrę ?
Jest to sprawa indywidualna. Najczęściej nosi się ją około roku, czyli do czasu całkowitego wzrostu paznokcia lub do momentu, aż problem zostanie całkowicie zlikwidowany